BJC Jaunība

Daugavpils pilsētas
Bērnu un jauniešu centrs "Jaunība"

BJC Jaunība

Aktivitātes

„Paletes” audzēkņi bija klāt „Klātbūtnē” [2022-12-19 16:25:24]

14.decembrī, „bruņojušies” ar mobilajiem telefoniem un austiņām, devāmies uz Augšdaugavas novada kultūras centru „Vārpa”, kur visiem mākslas un skaistā cienītājiem ir apskatāma Mētras Daumes (Štelmaheres) gleznu izstāde „Klātbūtne”.

Varētu jautāt- kāpēc gleznu apskatei ir nepieciešamas austiņas un mobilais telefons? Atbilde ir vienkārša – jo katrai gleznai ir īpaši izveidots skaņdarbs, kuru skatītājs var noklausīties, noskenējot QR kodu un vienlaicīgi vērot gleznu. Skaņdarbu autori ir mūziķi Elija Kapicka, Anna Sēruma un Alise Kļaviņa.

Gleznu izstāde “Klātbūtne” veidota no 12 gleznām. Vienlaikus tās ir 12 noslēgtas istabas un 12 neatklāti stāsti, kuros dzīves pārejamība mijas ar mūžību. Istabas, virtuves, augšistabas, bēniņi, fermas, kūtis, darbnīcas, šķūnīši, pieliekamie un pažobeles spēj iemiesot pasakainus stāstus, kas uzzibsnī, iekļūstot tajās nejaušam ienācējam.

Grūti aprakstīt redzēto un sajusto, jo darbi saturiski ir daudzdimensionāli, asociācijām, izjūtām un nojautām pārpilni, vizuāli reālistiski un metafiziski vienlaikus. Šis ir tas īstais gadījums, kad teicienam „labāk vienreiz redzēt, nekā simts reizes dzirdēt” ir pilnīga taisnība, un mēs, vizuālās mākslas pulciņa „Palete” audzēkņi, to noteikti iesakām izdarīt katram.

Paldies maniem aktīvākajiem mākslas baudītājiem!

Tiekamies Mākslā!

Pulciņa „Palete” vadītājs E.Davidčuks


MŪSU PARTNERI

Daugavpils pilsētas dome DTC Jaunība Triatlon klubs Valsts izglītības satura centrs Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde Orientēšanās klubs "Stiga" Latvijas Sarkanais Krusts Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne
Scooter racing Daugavpils 1188 Lokomotive LIZDA
Daugavpils inovāciju centrs Daugavpils BJC Jaunība Daugavpils BJC Jaunība Daugavpils BJC Jaunība

Aktuāli

BJC Jaunība aktuāli

BJC Jaunība aktuāli

Ātrie kontakti

Direktore – 65435787
Grāmatvedība – 65432214
Lietvede – 65435657
Dežurants – 65437370
e-mail: – jauniba@jauniba.lv

Nejauša fotogrāfija

Daugavpils BJC Jaunība

Pēdējās fotogrāfijas

Daugavpils BJC Jaunība