BJC Jaunība

Daugavpils pilsētas
Bērnu un jauniešu centrs "Jaunība"

BJC Jaunība

Aktivitātes

PA DZIMTĀS ZEMES DABAS TAKĀM [2022-10-13 09:40:29]

Sestdien, 8.oktobrī brīvā laika kluba “STARS” audzēkni un pedagogi devās ekskursijā uz Naujenes pagastu, kur iepazinās ar īpaši aizsargājamās dabas teritorijas “Augšdaugava” un dabas parka “Daugavas loki” kultūras mantojuma objektiem.

Vispirms dabas parka “Daugavas loki” teritorijā izstaigājām “Dinaburgas taku” un aplūkojām kultūrvēsturiskos objektus - Vecpils pilskalnu, kas tiek uzskatīts par Daugavpils pilsētas dibināšanas vietu, un Dinaburgas pilsdrupas. Tiltiņi, avoti, gravas, šauras taciņas, krāšņa daba, lielisks skats uz Daugavu, unikāls Dinaburgas pils brīvdabas makets – tas viss atstāja uz mums neizdzēšamu iespaidu.

Pēc tam apskatījām Vasargelišķu skatu torni (augstums 20 m), no kura var redzēt Daugavas upes Rozališķu loku – vienu no skaistākajiem Latvijas dabas skatiem. Turpinot ceļojumu pa gleznaino ceļu gar Daugavu, nokļuvām Naujenes Novadpētniecības muzeja etnogrāfiskajā brīvdabas filiālē - "Slutišķu vecticībnieku lauku sētā", kur ekskursijas ģides Ludmilas pavadībā iepazināmies ar Latgales vecticībnieku kultūrvidi, dzīvesveidu un tradīcijām. Vislielāko sajūsmu bērnos izraisīja Slutišķu ciema darbnīcas apmeklējums, kur viņi varēja apskatīt un izmēģināt savienot ar savām rokām logu rāmju daļas no daudzām dekoratīvām koka detaļām.

Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā, pie pašas Daugavas apmeklējām atpūtas vietu “Latgales sēta” ar rotaļu laukumu bērniem, pastaigu taku, brīvdabas skatuvi kultūras pasākumu rīkošanai, kur notiek ikgadējais lielākais novada kultūras pasākums - Starptautiskais tautas mākslas festivāls “Augšdaugava”.

Ekskursija paplašināja bērnu redzesloku par dzimtās zemes vēsturi, etnogrāfiju un dabu, kā arī sniedza pozitīvas emocijas. Paldies bērniem – Latgales dabas un vēstures pētniekiem par interesi un zinātkāri!

A. Mamajeva, N. Ruhmane – brīvā laika klubs “STARS”


MŪSU PARTNERI

Daugavpils pilsētas dome DTC Jaunība Triatlon klubs Valsts izglītības satura centrs Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde Orientēšanās klubs "Stiga" Latvijas Sarkanais Krusts Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne
Scooter racing Daugavpils 1188 Lokomotive LIZDA
Daugavpils inovāciju centrs Daugavpils BJC Jaunība Daugavpils BJC Jaunība Daugavpils BJC Jaunība

Aktuāli


BJC Jaunība aktuāli

Ātrie kontakti

Direktore – 65435787
Grāmatvedība – 65432214
Lietvede – 65435657
Dežurants – 65437370
e-mail: – jauniba@jauniba.lv

Nejauša fotogrāfija

Daugavpils BJC Jaunība

Pēdējās fotogrāfijas

Daugavpils BJC Jaunība