BJC Jaunība

Daugavpils pilsētas
Bērnu un jauniešu centrs "Jaunība"

Interešu izglītība

Sports

    
    
 
Pulciņa nosaukums

ŠAHA PULCIŅŠ

 
 
Pulciņa skolotājs

Jurijs Jemeļjanovs

 
 
Audzēkņu vecums

6 - 16

 
 
Pulciņa dibināšanas gads

2014. gads

 
 
Nodarbību saraksts

Otrdiena 15.00 - 17.10 Bērnu klubs "Fortūna", Vienības iela 36

Piektdiena 15.30 - 17.40 Bērnu klubs "Fortūna", Vienības iela 36

 
 
Apraksts

Šaha spēle sevī apvieno visus pretrunīgos jēdzienus: tā ir sensena, taču vienmēr jauna; tā ietver mehāniskus gājienus, taču darbojas vienīgi ar izvēles palīdzību; tā ir ierobežota ģeometriskā telpā, taču bezgalīga kombināciju skaita ziņā. Šahs asina prātu, uzmundrina garu. Tā vienkāršos noteikumus var iemācīties bērni, šis nemainīgi ierobežotais kvadrāts arī rada īpašus, ne ar ko ne salīdzināmus meistarus – sevišķus ģēnijus, kuriem gaišredzība, pacietība un meistarība piemīt ne mazāk kā matemātiķiem, dzejniekiem, komponistiem, tikai citā apvienojumā un ar citu ievirzi.

Šī senā spēle ir populāra vairākās valstīs, tai skaitā arī Latvijā. Mums vienmēr bija izcili šahisti, viens no tiem Mihails Tāls 1960.gadā pat kļuva par pasaules čempionu. Pat gadījumā, ja bērns nesasniedzis lielus panākumus šaha jomā, spēja pieņemt pareizus lēmumus, izveidot savu stratēģiju, veikt precīzus aprēķinus var palīdzēt viņam tālākajā dzīvē. Galu galā šahs ir interesants atpūtas veids. Programmas īstenošanas galvenie uzdevumi: Attīstīt bērniem loģisko domāšanu.

Palīdzēt bērniem apgūt šaha analīzes kultūru, izpētīt lielāku kombināciju daudzumu. Veicināt bērnu interesi par mūsdienu šaha jaunumiem un sasniegumiem, periodiski lasīt jaunāko literatūru un žurnālus par šahu. Veiktas nodarbības – teorētiskās, praktiskās, individuālās; šaha turnīri un konkursi. Nodarbību skaits nedēļā 6 st.( 2 nodarbības ).Tika veikta spēle „Kas?” Kur” Kad?" Katra nodarbības beigas tika veiktas intelektuālas –izklaides spēles: „Ticu vai neticu”. ”Viens no četriem.” Tika sastādīta šaha uzdevumu Jubilejas brošūras „Latvijas 100 gadei-100 šaha uzdevumi” Treneris kopā ar audzēkņiem aktīvi piedalās kluba dzīvē – sporta orientierismā, jaungada pasākumos, citos svētkos un konkursos.


 

MŪSU PARTNERI

Daugavpils pilsētas dome DTC Jaunība Triatlon klubs Valsts izglītības satura centrs Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde Orientēšanās klubs "Stiga" Latvijas Sarkanais Krusts Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne
Scooter racing Daugavpils 1188 Lokomotive
Daugavpils inovāciju centrs Daugavpils BJC Jaunība Daugavpils BJC Jaunība Daugavpils BJC Jaunība

Ātrie kontakti

Direktore – 65435787
Grāmatvedība – 65432214
Sekretāre – 65435657
tel/fakss – 65435657
Dežurants – 65437370
e-mail: – jauniba@jauniba.lv

Nejauša fotogrāfija

Daugavpils BJC Jaunība

Pēdējās fotogrāfijas

Daugavpils BJC Jaunība