BJC Jaunība

Daugavpils pilsētas
Bērnu un jauniešu centrs "Jaunība"

Aktivitātes

TEHNISKĀS MODELĒŠANAS PULCIŅA AUDZĒKŅU DARBS ETWINNING PROJEKTĀ “ENERĢIJA: KAS? KĀ? KĀPĒC?” [2021-06-09 08:35:09]

Lai padarītu interesantāku attālināto mācību procesu, kopā ar skolēniem veidotu dažādus kustīgus modeļus un izprastu enerģijas būtību, tehniskās modelēšanas pulciņa audzēkņi kopā ar skolotāju Anfisu Labuti sadarbojās eTwinning projektā “Enerģija: Kas? Kā? Kāpēc?” ar skolēniem no Valmieras Viestura vidusskolas un Valmieras 2. vidusskolas.

Projekts norisinājās no marta līdz jūnijam. Projekta mērķis bija, veidojot dažādus prototipus, iepazīties ar enerģijas uzkrāšanas un pārneses veidiem. Sākumā projekta dalībnieki apsprieda mērķus un uzdevumus, kā arī projekta aktivitātes, sastādot darba plānu ar sasniedzamajiem rezultātiem. Tad skolēni meklēja materiālus par darbu un enerģiju, enerģijas veidiem un to pāriešanu no viena veida citā. Lai nostiprinātu teorētisko materiālu un veiktu pētījumus par šo tēmu, tika izstrādātas darba lapas. Visa informācija tika publicēta projekta Twinspace vietnē: https://twinspace.etwinning.net/163003/home.

Katrs projekta dalībnieks varēja izvēlēties, kuru modeli izveidot, un patstāvīgi veica pētījumu. Mūsu centra audzēkņi taisīja katapultas, mašīnas ar gumijas motoru, kuģus ar gumiju, balonu vai ar tvaika dzinēju. Kad modeļi bija gatavi, projekta dalībnieki veica savus eksperimentus un dalījās pieredzē ar to rezultātiem.

Projekta gaitā nepārtraukti radās jautājumi: kāpēc lido svars katapultā un kā palielināt lidojuma diapazonu; pateicoties kādai enerģijai automašīna virzās uz priekšu un kā var mainīt ātrumu un nobraukto attālumu; kā var uzbūvēt kuģi un ar kādiem paņēmieniem nosūtīt to garā reisā.

Sakarā ar attālināto mācību procesu praktiskās nodarbības notika Zoom vietnē, kur tika apspriesti darba rezultāti, projekta dalībnieki dalījās ar savām uzvarām un grūtībām, sniedza viens otram atbalstu.

Tehniskās modelēšanas pulciņa jaunākās grupas audzēkņiem tika piedāvāta tēma par raķetes izveidi. Raķetes modelis bija vienkāršs, kuru bērni ar sajūsmu varēja palaist gaisā, izmantojot plastmasas pudeli. Arī mazākie projekta dalībnieki dalījās ar iespaidiem un sava pētnieciskā darba rezultātiem projekta Twinspace vietnē. Maija beigās visi darbi tika ievietoti Padlet virtuālajā izstādē, kur tos varēja apskatīties un novērtēt.

Kā projekta gala produkts tika izveidota e-grāmata "Enerģija: Kas? Kā? Kāpēc? Teorija un darbu paraugi”, ar kuru var iepazīties visi interesenti:

https://read.bookcreator.com/xyZmV3StD6S4v3YTvQoSxOrMAVs2/yrsH9qVpQi2GflUQpOBDvw

Projekta virtuālajās izstādēs var apskatīties dalībnieku radošos darbus:

katapultas: https://padlet.com/zigitabaldone/7r305krjxx2mqvwe

mašīnas ar gumijas motoru: https://padlet.com/zigitabaldone/9nf3obl8l2gaca7u

kuģi: https://padlet.com/zigitabaldone/c2jplqnx52y0wfu2

rotējošā čūska: https://padlet.com/sanitaeglite1/7lz601ipfszri50o

dažādi darbi: https://padlet.com/zigitabaldone/p3bz3f3erzbslx6v.

Darbs projektā deva iespēju ne tikai izpētīt teorētisko materiālu un veikt pētniecisko darbu, bet arī padziļināt savas prasmes darbā virtuālajā vidē, dalīties ar savām idejām un izmēģināt darbu citā formātā.

Jau ir idejas kopīgam projektam nākamajā mācību gadā. Pievienojies mums!

Rakstu sagatavoja

izglītības metodiķe un eTwinning vēstniece

Natālija Karpenko


MŪSU PARTNERI

Daugavpils pilsētas dome DTC Jaunība Triatlon klubs Valsts izglītības satura centrs Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde Orientēšanās klubs "Stiga" Latvijas Sarkanais Krusts Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne
Scooter racing Daugavpils Sociālo brīvprātīgo biedrība ODIN/VITA 1188 Lokomotive
Daugavpils inovāciju centrs Daugavpils BJC Jaunība

Ātrie kontakti

Direktore – 65435787
Grāmatvedība – 65432214
Sekretāre – 65435657
tel/fakss – 65435657
Dežurants – 65437370
e-mail: – jauniba@inbox.lv

Nejauša fotogrāfija

Daugavpils BJC Jaunība

Pēdējās fotogrāfijas

Daugavpils BJC Jaunība