BJC Jaunība

Daugavpils pilsētas
Bērnu un jauniešu centrs "Jaunība"

Aktivitātes

Bērnu klubi: strādājam attālināti, bet tikpat aktīvi un radoši ! [2020-04-09 10:08:40]

Kopš 13.marta bērnus klubos ir iestājies neierasts klusums. Tāpat, kā skolas, arī mēs sākām darboties attālinātajā režīmā, kas nebūt nav vienkārši!

Attālinātā mācīšanās ievieš dažādas izmaiņas gan skolēnu, gan skolotāju ikdienā, taču klubu vadītāji ir gudri un radoši pedagogi, tāpēc katrs atrada sev labāko veidu kā kontaktēties ar audzēkņiem un viņu vecākiem, lai audzināšanas un radošās attīstības process neapstātos. Pedagogi sazinās ar saviem audzēkņiem un vecākiem galvenokārt telefoniski, kā arī izmantojot sociālos tīklus, e-pastu, WhatsApp aplikāciju un e-platformas. Klubu „Smaids”, „Žēlsirdība” un „Fortūna” aktīvi izmanto e-pastu. Klubs „Fortūna” katru dienu darbojas savā Facebook lapā https://www.facebook.com/bernu.klubs.Fortuna/.

Pēdējo 3 nedēļu laikā klubu darbā ir bijis daudz kas interesants:

Bērnu klubs „Mezgls”

Darbs ar kluba aktīvākajiem audzēkņiem galvenokārt projekta eTwinning ietvaros. Kluba bērni ir iesaistīti eTwinning projektā “Pavasaris mūsu plaukstās”, kurš sākās martā un beigsies maija beigās – jūnija sākumā. (eTwinning platformā būs mūsu projekts).

O.Talmane-Jansone izveidoju grupu “Bērnu klubs “Mezgls”” tiešsaistes tīkla lietotnē kopējai saziņai. Un katru dienu mēs sazināmies ar bērniem WhatsAppā. Sūtam viņiem uzdevumus, skaidrojumus utt. Viņi sūta jau izpildītos uzdevumus atpakaļ bildēs vai video. Marta mēnesī audzēkņiem bija dažādi eTwinning uzdevumi.

Turpinās arī mūsu fotokonkurss “Pavasaris nāk!” visiem kluba dalībniekiem.

Tika nosūtītas vairākas meistarklases un radošās darbnīcas bērniem, lietderīga un interesanta informācija, virtuālās ekskursijas un bērni labprāt sūta atpakaļ savu darbu bildes, lai parādītu, kas viņiem izdodas.

Bērnu Klubs „Smaids”

Kluba audzēkņiem tika izsūtīti radošie darbi “Lieldienas” un “Pavasaris”, „Tauriņi” un jau sagaidītas dažas atbildes. Pārsūtītas sporta aktivitātes mājas apstākļos (youtube video formātā).

T.Suhovilo pastāvīgi konsultē un palīdz audzēkņiem skolas attālināto mājas darbu pildīšanā (matemātika, fizika, krievu valoda). Radošo darbu izstrādes laikā viņa konsultējas ar kluba pulciņu skolotājiem L.Solovjevu un L.Joksti. Saņemtas atbildes no bērniem.

Pēc ārkārtas stāvokļa beigām tiks organizēta radošo darbu izstāde.

Bērnu klubs “Žēlsirdība”

Bērnu kluba “Žēlsirdība” pulciņu skolotāji, kā arī kluba vadītāja A.Mamajeva, sastāda darba lapas, kuras ietver tēmu, uzdevumu izpildes secību un termiņu, kā arī visu nepieciešamo metodisko materiālu. Darba lapas tiek sastādītas ievērojot audzēkņu iepriekš iegūtās zināšanas un prasmes, kā arī iespējas strādāt mājas apstākļos. Bērni izpilda uzdevumus un sūta mums savu darbu fotoattēlus.

Bērni ar vecāku palīdzību izgatavo vienkāršus Lieldienu darinājumus un atklātnes. Pedagogi sūta bērniem saites, kur viņi var skatīties labas filmas, izpildīt fiziskos treniņus. Tiek sūtītas arī meistarklases rotaļlietu, suvenīru izgatavošanai, motivējot viņus, ka izveidosim izstādi 1. Jūnijā.

Daži bērni mīl augus, stāda un rūpējas par tiem, sūta mums savas augkopju prasmju fotogrāfijas.

Bērnu klubs „Grīva”

Ar 23.03.2020- līdz 27.03 J.Smirnova vadīja nodarbības caur Whatsappu, nedēļas tēma – „Pavasara paradumi un parādības”. Bērniem katru dienu tika uzdots kāds uzdevums, kurš bija saistīts ar novērojumiem, kā mostas daba, bērni fotografēja visu, ko interesantu vai neparastu varēja pamanīt.

Labie paradumi vasaras laikā – veselīgi produkti, saskarsme ar dzīvniekiem, labu grāmatu lasīšana, spēles. Bērniem arī pašiem bija dažādas idejas – mēs zīmējām, veidojām, strādājām ar papīru, apmeklējām virtuālo zooparku (tēma par dzīvnieku mazuļiem).

No 30.03. uzsākām tēmu „Gatavojamies Lieldienām!”. Bērniem tika izsūtīti dažādi video materiāli, kā var sagatavot Lieldienu rotājumus no diegiem un papīra, protams, arī zīmējumi. Mācīsimies palīdzēt vecākiem, radīsim idejas, kā krāsot olas, dažādas citas interesantas Lieldienu svinēšanas tradīcijas.

Bērnu klubs “Ruģeļi”

Saziņu ar audzēkņiem un vecākiem A. Skurjate veido WhatsApp grupā .

Audzēkņu uzdevums ir fotografēt un rakstīt par tematiem:

"Aerobika mājās" (foto un video)

Zīmējumu konkurss "Pavasara prieki" (foto)

Radošā darbnīca – “Lieldienas nāk!” (foto)

Filmas "Izdzīvošanas mācības" skatīšanās

Foto un stāstu izstāde par sajūtām pavasarī un dabu. (foto)

Bērniem tiek ieteiktas lietderīgas un izklaidējošas internetsaites.

Metodiskā materiāla izstrāde: kustību spēļu metodiskā izstrāde, galda spēļu metodiskā izstrāde

Bērnu klubs „Križi”

N.Skarbinika- Izveidota grupa vietnē WhatsApp, arī rekomendāciju un instrukciju izsūtīšanas kārtība audzēkņiem. Turpinām dalību e-Twining projektā "Pavasaris tavās plaukstās". Saziņa notiek no rīta līdz vakaram WhatsAppā gan grupā, gan ar katru individuāli – ja tas ir nepieciešams (piem. izskaidrot sīkāk uzdevumu vai uzdot individuālu uzdevumu). Uzdevumi un paskaidrojumi notiek sms formātā, lietojam balss zvanus un video demonstrācijas. Uzdevumi nav sarežģīti, bet interesanti un lietderīgi sadzīvē (piemēram, iestādi sīpolu, nofotografē pavasari, uzzīmē vai nofilmē video par kādu atbilstošu tēmu utt). Izmantojam visu, kas ir pieejams mājās, ņemot vērā bērnu vēlmes un intereses, darbs ar telefonu.

Šo triju nedēļu laikā mēs paspējām paveikt visu, kas bija ieplānots pēc projekta plāna. Pēc katra uzdevuma veikšanas bērni atsūta foto atskaiti, video vai zīmējumus. Projekta ietvaros mēs daudz filmējam, fotografējam, novērojam, zīmējam.

Bērnu klubs „Fortūna”

V.Rudņeva 20.martā piedalījās Kazahstānā plānoto starptautisko Humānās pedagoģijas lasījumu videokonferencē – vebinārā “Griba ir visvērtīgākā uzvara”. Lasījumi un konference tika veltīti pedagogam M.P.Ščetiņinam.

Materiāls par konferenci un fotogrāfijas ir ievietotas BJC „Jaunība” mājaslapā http://jauniba.lv/?rub=2&st2=1&sub=21&id=624

Mācību process notiek sociālo tīklu platformas Facebook kluba lapā

Facebook https://www.facebook.com/bernu.klubs.Fortuna/

Tiek piemeklētas un publicētas dažādas internetsaites - video un animācijas, multiplikācijas filmas, dažādi radošie uzdevumi mazākajiem bērniem ar papīru, zīmuļiem, ieteikumi veselīgam dzīvesveidam, atjautības un uzmanības uzdevumi gan bērniem, gan vecākiem, kuri tos labprāt pilda un komentāros izsaka savus vērtējumus un atsauksmes.

Publikāciju materiāli tiek piemeklēti no sekojošajiem interneta avotiem:

-pinterest-recommendations@ideas.pinterest.com.

-“Breinstormings” https://www.facebook.com/mozg.storm/

-„Didaktiskie materiāli” https://www.facebook.com/groups/454954044925435/

-„Humānā pedagoģija” https://www.facebook.com/groups/492376747440051/

- Pirmsskolas izglītības pedagoga metodiskais portfelis https://www.facebook.com/groups/2038930956389073/

-Pedagoģiskais kaleidoskops – https://www.facebook.com/groups/208977229456446/

-Aktualitātes e-klasē u.c.

Kluba vadītāja cieši sadarbojas ar pedagogiem- pedagogi sastāda, veido uzdevumus, kuri pēc tam tiek publicēti kluba lapā. Uzdevumu publikācijas: M.Bojarova- pulciņš „Veidošana”-3 uzdevumi; J.Jemeļjanovs - pulciņš „Šahs”-3 uzdevumi un 2 intelektuālās spēles „Brīnumu lauks”; E.Davidčuks - pulciņš Palete”-5 uzdevumi

https://www.facebook.com/pg/bernu.klubs.Fortuna/posts/?ref=page_internal

Atsauksmes ir mūsu vecāko audzēkņu un vecāku komentāros, kuri ir reģistrēti Facebook vietnē https://www.facebook.com (Publicē darbu fotogrāfijas un izsaka pateicības)

J.Jemeļjanovs telefoniski ne tikai sūta audzēkņiem šaha uzdevumus un saņem atbildes, bet arī 2 reizes organizēja intelektuālo spēli „Brīnumu lauks”. Tiesa gan, katra spēle ilga nevis 30 minūtes, kā tas bija kluba telpās, bet pat vairāk, nekā 3 stundas. Nodarbībās piedalās 6-8 cilvēki.

Kopā ir ievietotas 94 publikācijas, saņemtas vairāk nekā vairāk 230 atsauksmes un pozitīvi vērtējumi no vecākiem, kolēģiem un audzēkņiem. Kluba programmas aktualizēšanai V.Rudņeva papildus iepazīstas ar metodisko literatūru - Š.Amonašvili autorprogrammu un „Balāde par audzināšanu”.

Klubs “Sudraba avoti”

L.Pavļukova- kluba “Sudraba avoti” pedagogi strādā ar saviem audzēkņiem pielietojot dažādas darba formas, kā arī apgūst jaunas, lai spētu efektīvi attālināti strādāt ar audzēkņiem.

Pedagogi sazinās ar saviem audzēkņiem un viņu vecākiem galvenokārt telefoniski, kā arī izmantojot sociālos tīklus, WhatsApp aplikāciju un e-platformas. Šobrīd ir izveidojusies laba atgriezeniskā saite ar audzēkņiem, lielākā daļa audzēkņu ar prieku izpilda uzdotos uzdevumus: zīmē, šuj, pin, dejo, dzied vai sporto. Papildus tiek veikts audzināšanas darbs – tiek izsūtīti video ar priekšlikumiem, animācijas filmas u.c. Pedagogi pastāvīgi motivē bērnus iesaistīties un izdomā radošus uzdevumus.

Neskatoties uz to, ka klātienes pasākumi nenotiek, Jeļenas Mirošņikovas audzēkne Laura Dudaļeva ar savas klavierspēles videoierakstu ieguva godalgoto 2. vietu I Starptautiskajā Oskara Stroka Jauno pianistu konkursā.

Daugavpils Inovāciju centrs

-Tika veidoti video rullīši par eksperimentiem ar pārtikas vielām, kurus var veikt mājās. Tie tiek publicēti DIC sociālo tīklu lapās – Facebook, Instagram.

-Ir izstrādāti visu piedāvāto izglītības nodarbību apraksti.

-Ir izveidotas 4 jaunas izglītības nodarbības bērniem līdz 10 gadu vecumam („Varavīksnes krāsas”, „Pirkstiņu dzīvnieki”,” Zīda spārnu noslēpumi”, „Vardes brīnumainā dzīve”).

Kādas ir audzēkņu atsauksmes?

Audzēkņiem šīs idejas ļoti iepatikās, viņi labprāt piedalās kluba dzīvē attālināti, bet, protams, ir arī tādi bērni, kas negrib neko darīt un pagaidām, diemžēl, neizdodas viņus sekmīgi motivēt iesaistīties.

Ar kādām grūtībām saskaras pedagogi?

Ļ.Pavļukova un vairāki citi pedagogi atzīst, ka grūtības rodas darbā ar jaunākajiem vai visvairāk noslogotajiem audzēkņiem. Mēdz būt nevienmērīga audzēkņu atsaucība. Visaktīvāk uzdevumus izpilda vecākie bērni, jaunākie bieži vien nevar izpildīt uzdevumus patstāvīgi, ir vajadzīgs vecāku atbalsts, kurš dažādu iemeslu dēļ ne vienmēr ir pietiekams.

Klubu „Grīva”, „Smaids”, „Rugeļi” un „Fortūna” vadītāji ir pārstrādājuši kluba dokumentāciju: interešu izglītības kluba programmu, tematisko plānu. Tiks izstrādāti sekojošie dokumenti: darba analīze, programmas pieteikums, pašvērtējums, kā arī turpmākā darba plānošana.

Apkopojusi V.Rudņeva ar E.Davidčuka palīdzību


MŪSU PARTNERI

Daugavpils DTC Valsts Daugavpils Orientēšanās Latvijas Latvijas
Scooter Daugavpils Sociālo 1188

Ātrie kontakti

Direktore – 65435787
Grāmatvedība – 65432214
Sekretāre – 65435657
tel/fakss – 65435657
Dežurants – 65437370
e-mail: – jauniba@inbox.lv

Nejauša fotogrāfija

Pēdējās fotogrāfijas